Facebook Linkedin Instagram
Menu
Aktualności
Kategorie:  Aktualności / Baza wiedzy
480.jpg
2017-11-15 

FIRMOWY „GIFTCOM” PREZENT DLA MANAGERA, KTÓRY UŁATWI MU PRACĘ

Podstawowym zadaniem managera jest realizacja procesu zarządzania – planowanie i podejmowanie decyzji, motywowanie, kontrolowanie i komunikowanie. Warto odciążyć go w pewnych czynnościach i zapewnić „narzędzia”, które usprawnią jego pracę i sprawią, że będzie mógł w pełni skupić się na swoich głównych zadaniach i sprawnie komunikować się z zespołem.

Przykładem takich „narzędzi” może być szablon prezentacji (przygotowany np. przez dział marketingu), za pomocą którego manager będzie mógł szybko przygotować projekcję dla zespołu, dodając dane, które są istotne w kontekście spotkania.

Dobrym pomysłem może być także newsletter (np. cotygodniowy), zawierający najnowsze, strategiczne informacje na temat firmy, które powinien przekazać pracownikom. Otrzymując raz w tygodniu taką „pigułkę informacyjną”, manager będzie mógł wybrać te fakty, które uważa za najistotniejsze i niezbędne w pracy zespołu. Takie rozwiązanie z pewnością pomoże mu szybko zinterpretować dane istotne w kontekście swojej funkcji i zadań swoich podwładnych.

Dzięki takim „narzędziom” (które od ang. gift i communication nazwaliśmy „giftcomami” i których ilość i rodzaj są ograniczone tylko naszą kreatywnością) firmowe spotkania zespołów z managerami mogą znacznie się usprawnić, dając pewność, że żadna istotna informacja nie zostanie pominięta, a sposób prezentowania jej pracownikom nie będzie chaotyczny.

POLUB
© 2017 by Human&Hunter. Wszystkie prawa zastrzeżone. Należymy do grupy: